Pousada Golden Goes
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Swimmingpool Udendørs pool |
| Privat strand Adgang til strand | Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Pousada Golden Goes er et komfortabelt indkvarteringssted i Porto Seguro, som har 9 værelser.
Placeret ved Beco das Cores er stedet 3 km fra Ponta Grande Strand. Stedet ligger 10 minutters kørsel fra Reserva Pataxo da Jaqueira.
Der tilbydes buffet med forskellige retter hver morgen. Beliggende 200 meter væk fra hotellet Orla Center serverer et stort udvalg af brasiliansk mad.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timers Reception
- Privat ind-/ udtjekning
- Kæledyr tilladt
- Brandslukkere
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Adgang til strand
- Strandparasoller
- Solseng
- Have
Services
- Biludlejning
På værelset
- Klimaanlæg
- Havemøbler
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ✈
Hvor langt er Porto Seguro fra et Pousada Golden Goes hotel?
Der er en 5-km afstand mellem Porto Seguro og et Pousada Golden Goes hotel. - 🚗
Finder jeg en parkeringsplads i Pousada Golden Goes hotel?
Du kan parkere dit køretøj på Pousada Golden Goes hotel ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Pousada Golden Goes hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Pousada Golden Goes hotel ved 11:00. - ❓
Er kæledyr tilladt i Porto Seguro hotellet?
Gæsterne vil kunne bo på Porto Seguro hotellet med deres kæledyr.